<?xml version="1.0"?>
<feed xmlns="http://www.w3.org/2005/Atom" xml:lang="ro">
	<id>https://wiki.tradeville.ro/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026</id>
	<title>An agricol promitator - 03 februarie 2026 - Revizia istoricului</title>
	<link rel="self" type="application/atom+xml" href="https://wiki.tradeville.ro/index.php?action=history&amp;feed=atom&amp;title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026"/>
	<link rel="alternate" type="text/html" href="https://wiki.tradeville.ro/index.php?title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026&amp;action=history"/>
	<updated>2026-05-15T10:10:40Z</updated>
	<subtitle>Istoricul versiunilor pentru această pagină din wiki</subtitle>
	<generator>MediaWiki 1.39.2</generator>
	<entry>
		<id>https://wiki.tradeville.ro/index.php?title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026&amp;diff=532787&amp;oldid=prev</id>
		<title>127.0.0.1: The LinkTitles extension automatically added links to existing pages (https://github.com/bovender/LinkTitles).</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="https://wiki.tradeville.ro/index.php?title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026&amp;diff=532787&amp;oldid=prev"/>
		<updated>2026-02-04T07:07:42Z</updated>

		<summary type="html">&lt;p&gt;The LinkTitles extension automatically added links to existing pages (https://github.com/bovender/LinkTitles).&lt;/p&gt;
&lt;table style=&quot;background-color: #fff; color: #202122;&quot; data-mw=&quot;interface&quot;&gt;
				&lt;col class=&quot;diff-marker&quot; /&gt;
				&lt;col class=&quot;diff-content&quot; /&gt;
				&lt;col class=&quot;diff-marker&quot; /&gt;
				&lt;col class=&quot;diff-content&quot; /&gt;
				&lt;tr class=&quot;diff-title&quot; lang=&quot;ro&quot;&gt;
				&lt;td colspan=&quot;2&quot; style=&quot;background-color: #fff; color: #202122; text-align: center;&quot;&gt;← Versiunea anterioară&lt;/td&gt;
				&lt;td colspan=&quot;2&quot; style=&quot;background-color: #fff; color: #202122; text-align: center;&quot;&gt;Versiunea de la data 4 februarie 2026 10:07&lt;/td&gt;
				&lt;/tr&gt;&lt;tr&gt;&lt;td colspan=&quot;2&quot; class=&quot;diff-lineno&quot; id=&quot;mw-diff-left-l11&quot;&gt;Linia 11:&lt;/td&gt;
&lt;td colspan=&quot;2&quot; class=&quot;diff-lineno&quot;&gt;Linia 11:&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== 2PERFORMANT NETWORK (2P) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== 2PERFORMANT NETWORK (2P) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;In perioada 03.02.2026 - 16.02.2026 se deruleaza oferta privind majorarea capitalului social al 2Performant Network. Compania va emite 4,344,347 actiuni noi, ordinare, cu valoare nominala de 0.1 RON/actiune, la un pret de subscriere de 1.30 RON/actiune, operatiunea fiind structurata in doua etape si derulata cu drept de preferinta pentru actionarii existenti, drepturi care nu sunt tranzactionabile. (Sursa: [https://bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/2P-Aprobarea-de-catre-ASF-a-prospectului-privind-majorarea-de-capital/0C7DB BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;In perioada 03.02.2026 - 16.02.2026 se deruleaza oferta privind majorarea capitalului social al &lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;2Performant&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;Network. Compania va emite 4,344,347 &lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;actiuni&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;noi, ordinare, cu valoare nominala de 0.1 RON/actiune, la un pret de subscriere de 1.30 RON/actiune, operatiunea fiind structurata in doua etape si derulata cu drept de preferinta pentru actionarii existenti, drepturi care nu sunt tranzactionabile. (Sursa: [https://bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/2P-Aprobarea-de-catre-ASF-a-prospectului-privind-majorarea-de-capital/0C7DB BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== AQUILA PART PROD COM S.A. (AQ) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== AQUILA PART PROD COM S.A. (AQ) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;AQUILA a obtinut scorul maxim 10 in evaluarea VEKTOR by ARIR privind comunicarea cu investitorii in fiecare an de la listarea la Bursa de Valori Bucuresti, confirmand o abordare constanta bazata pe transparenta, dialog si respectarea angajamentelor asumate. Compania asigura acces regulat la informatii prin teleconferinte trimestriale, intalniri cu investitorii si participarea la evenimentele pietei de capital, iar aceasta consecventa a fost recunoscuta inclusiv prin performanta actiunii, care a inregistrat o crestere de peste 20% pe an in ultimii doi ani, peste media pietei. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/AQ-Scor-maxim-Vektor-by-ARIR-2025/2F869 BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;AQUILA a obtinut scorul maxim 10 in evaluarea VEKTOR by ARIR privind comunicarea cu investitorii in fiecare an de la listarea la &lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;Bursa de Valori&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;Bucuresti, confirmand o abordare constanta bazata pe transparenta, dialog si respectarea angajamentelor asumate. Compania asigura acces regulat la informatii prin teleconferinte trimestriale, intalniri cu investitorii si participarea la evenimentele pietei de capital, iar aceasta consecventa a fost recunoscuta inclusiv prin performanta actiunii, care a inregistrat o crestere de peste 20% pe an in ultimii doi ani, peste media pietei. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/AQ-Scor-maxim-Vektor-by-ARIR-2025/2F869 BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Sphera Franchise Group S.A. (SFG) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Sphera Franchise Group S.A. (SFG) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;Sphera Franchise Group a deschis, incepand cu 01.02.2026, un nou restaurant KFC de tip drive-thru in M Park Titan, Bucuresti, acesta fiind al 32-lea KFC din Capitala. Dupa aceasta inaugurare, grupul opereaza 181 de restaurante, respectiv 111 KFC in Romania. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/SFG-Deschiderea-unui-nou-restaurant/7703A BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;Sphera&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] [[&lt;/ins&gt;Franchise Group&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;a deschis, incepand cu 01.02.2026, un nou restaurant KFC de tip drive-thru in M Park &lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[TITAN|&lt;/ins&gt;Titan&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]]&lt;/ins&gt;, Bucuresti, acesta fiind al 32-lea KFC din Capitala. Dupa aceasta inaugurare, grupul opereaza 181 de restaurante, respectiv 111 KFC in Romania. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/SFG-Deschiderea-unui-nou-restaurant/7703A BVB])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== DN Agrar Group (DN) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== DN Agrar Group (DN) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td colspan=&quot;2&quot; class=&quot;diff-lineno&quot; id=&quot;mw-diff-left-l23&quot;&gt;Linia 23:&lt;/td&gt;
&lt;td colspan=&quot;2&quot; class=&quot;diff-lineno&quot;&gt;Linia 23:&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Tyson Foods (US.TSN) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Tyson Foods (US.TSN) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;Tyson Foods a raportat castiguri trimestriale peste asteptari, sustinute de cererea puternica pentru produsele de pui, care a compensat pierderile mari din divizia de vita. Preturile la vita au crescut semnificativ dupa ce fermierii americani au redus efectivele de bovine din cauza secetei prelungite, ducand la costuri mai mari de hranire si redirectionand cererea catre pui mai ieftin. Efectivul de bovine a scazut la cel mai redus nivel din 75 de ani, conform USDA. Desi preturile mari avantajeaza procesatorii, acestia suporta costuri mai mari pentru achizitia de vite. Vanzarile diviziei de pui Tyson au crescut cu 3.7% in trimestru, in timp ce volumul vanzarilor de vita a scazut cu 7.3%, pe fondul unei cresteri de 17.2% a preturilor. (Sursa: [https://finance.yahoo.com/news/live/earnings-live-disney-tyson-earnings-beat-expectations-with-palantir-results-on-deck-124403131.html Yahoo Finance])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;Tyson Foods&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;a raportat castiguri trimestriale peste asteptari, sustinute de cererea puternica pentru produsele de pui, care a compensat pierderile mari din divizia de vita. Preturile la vita au crescut semnificativ dupa ce fermierii americani au redus efectivele de bovine din cauza secetei prelungite, ducand la costuri mai mari de hranire si redirectionand cererea catre pui mai ieftin. Efectivul de bovine a scazut la cel mai redus nivel din 75 de ani, conform USDA. Desi preturile mari avantajeaza procesatorii, acestia suporta costuri mai mari pentru achizitia de vite. Vanzarile diviziei de pui Tyson au crescut cu 3.7% in trimestru, in timp ce volumul vanzarilor de vita a scazut cu 7.3%, pe fondul unei cresteri de 17.2% a preturilor. (Sursa: [https://finance.yahoo.com/news/live/earnings-live-disney-tyson-earnings-beat-expectations-with-palantir-results-on-deck-124403131.html Yahoo Finance])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== The Walt Disney Company (US.DIS) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== The Walt Disney Company (US.DIS) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;Disney a raportat rezultate peste asteptarile pietei in T1 fiscal, cu venituri de 25.98 mld. USD, in crestere cu 5% YoY si peste estimarea de 25.74 mld. USD, in timp ce EPS ajustat a fost de 1.63 USD, comparativ cu 1.57 USD anticipat de analisti. Profitul net a scazut cu 6% YoY, la 2.48 mld. USD. Cresterea a fost sustinuta in principal de divizia Experiences, care a depasit pentru prima data venituri de 10 mld. USD. Veniturile din parcurile tematice din SUA au urcat cu 7% YoY, la 6.91 mld. USD, iar cele din parcurile internationale au crescut tot cu 7% YoY, la 1.75 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, Disney prognozeaza o crestere de doua cifre a EPS ajustat, rascumparari de actiuni de 7 mld. USD si un cash flow operational de aproximativ 19 mld. USD. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/disney-dis-earnings-q1-26.html CNBC])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;Disney&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;a raportat rezultate peste asteptarile pietei in T1 fiscal, cu venituri de 25.98 mld. USD, in crestere cu 5% YoY si peste estimarea de 25.74 mld. USD, in timp ce EPS ajustat a fost de 1.63 USD, comparativ cu 1.57 USD anticipat de analisti. Profitul net a scazut cu 6% YoY, la 2.48 mld. USD. Cresterea a fost sustinuta in principal de divizia Experiences, care a depasit pentru &lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[PRIMA|&lt;/ins&gt;prima&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;data venituri de 10 mld. USD. Veniturile din parcurile tematice din SUA au urcat cu 7% YoY, la 6.91 mld. USD, iar cele din parcurile internationale au crescut tot cu 7% YoY, la 1.75 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, Disney prognozeaza o crestere de doua cifre a EPS ajustat, rascumparari de actiuni de 7 mld. USD si un cash flow operational de aproximativ 19 mld. USD. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/disney-dis-earnings-q1-26.html CNBC])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Palantir Technologies Inc (US.PLTR) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;== Palantir Technologies Inc (US.PLTR) ==&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;−&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #ffe49c; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;Palantir a raportat rezultate solide in T4, peste asteptarile pietei, sustinute de cererea ridicata pentru solutiile sale de inteligenta artificiala. Compania a inregistrat venituri de 1.41 mld. USD, peste estimarea de 1.33 mld. USD, si un EPS ajustat de 0.25 USD/actiune, comparativ cu 0.23 USD anticipat. Veniturile au crescut cu 70% YoY, in timp ce profitul net a urcat la peste 608 mil. USD, de la 79 mil. USD in urma cu un an. Cresterea a fost alimentata de piata din SUA, unde veniturile guvernamentale au avansat cu 66% YoY, iar cele comerciale s-au dublat. Pentru T1, Palantir estimeaza venituri intre 1.532 mld. USD si 1.536 mld. USD, semnificativ peste prognoza FactSet de 1.32 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, compania anticipeaza venituri intre 7.182 mld. USD si 7.198 mld. USD, comparativ cu 6.22 mld. USD estimat de piata. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/palantir-pltr-q4-2025-earnings.html CNBC])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot; data-marker=&quot;+&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #a3d3ff; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;[[&lt;/ins&gt;Palantir&lt;ins style=&quot;font-weight: bold; text-decoration: none;&quot;&gt;]] &lt;/ins&gt;a raportat rezultate solide in T4, peste asteptarile pietei, sustinute de cererea ridicata pentru solutiile sale de inteligenta artificiala. Compania a inregistrat venituri de 1.41 mld. USD, peste estimarea de 1.33 mld. USD, si un EPS ajustat de 0.25 USD/actiune, comparativ cu 0.23 USD anticipat. Veniturile au crescut cu 70% YoY, in timp ce profitul net a urcat la peste 608 mil. USD, de la 79 mil. USD in urma cu un an. Cresterea a fost alimentata de piata din SUA, unde veniturile guvernamentale au avansat cu 66% YoY, iar cele comerciale s-au dublat. Pentru T1, Palantir estimeaza venituri intre 1.532 mld. USD si 1.536 mld. USD, semnificativ peste prognoza FactSet de 1.32 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, compania anticipeaza venituri intre 7.182 mld. USD si 7.198 mld. USD, comparativ cu 6.22 mld. USD estimat de piata. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/palantir-pltr-q4-2025-earnings.html CNBC])&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;br/&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;[[Categorie:2P]][[Categorie:AQ]][[Categorie:SFG]][[Categorie:DN]][[Categorie:US.TSN]][[Categorie:US.DIS]][[Categorie:US.PLTR]][[Categorie:Analize]][[Categorie:La Prima Ora]]&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;[[Categorie:2P]][[Categorie:AQ]][[Categorie:SFG]][[Categorie:DN]][[Categorie:US.TSN]][[Categorie:US.DIS]][[Categorie:US.PLTR]][[Categorie:Analize]][[Categorie:La Prima Ora]]&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;
&lt;tr&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;{{DEFAULTSORT:-2026-02-03}}&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;td class=&quot;diff-marker&quot;&gt;&lt;/td&gt;&lt;td style=&quot;background-color: #f8f9fa; color: #202122; font-size: 88%; border-style: solid; border-width: 1px 1px 1px 4px; border-radius: 0.33em; border-color: #eaecf0; vertical-align: top; white-space: pre-wrap;&quot;&gt;&lt;div&gt;{{DEFAULTSORT:-2026-02-03}}&lt;/div&gt;&lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;

&lt;!-- diff cache key tradeville_wiki:diff::1.12:old-532637:rev-532787 --&gt;
&lt;/table&gt;</summary>
		<author><name>127.0.0.1</name></author>
	</entry>
	<entry>
		<id>https://wiki.tradeville.ro/index.php?title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026&amp;diff=532637&amp;oldid=prev</id>
		<title>Admin: Pagină nouă: Anul agricol 2026 incepe promitator pentru fermierii din Romania, datorita refacerii rezervelor de apa din sol ca urmare a ploilor din toamna si a zapezii din iarna. Specialistii estimeaza o recolta de aproximativ 29–30 mil. de tone de cereale si oleaginoase, apropiata sau chiar peste nivelul record din 2021. Fermierii considera ca toamna recenta a fost cea mai buna din ultimii opt ani, iar culturile de grau, rapita si orz se prezinta foarte bine. Precipitatiile cumulate de...</title>
		<link rel="alternate" type="text/html" href="https://wiki.tradeville.ro/index.php?title=An_agricol_promitator_-_03_februarie_2026&amp;diff=532637&amp;oldid=prev"/>
		<updated>2026-02-04T07:00:12Z</updated>

		<summary type="html">&lt;p&gt;Pagină nouă: Anul agricol 2026 incepe promitator pentru fermierii din Romania, datorita refacerii rezervelor de apa din sol ca urmare a ploilor din toamna si a zapezii din iarna. Specialistii estimeaza o recolta de aproximativ 29–30 mil. de tone de cereale si oleaginoase, apropiata sau chiar peste nivelul record din 2021. Fermierii considera ca toamna recenta a fost cea mai buna din ultimii opt ani, iar culturile de grau, rapita si orz se prezinta foarte bine. Precipitatiile cumulate de...&lt;/p&gt;
&lt;p&gt;&lt;b&gt;Pagină nouă&lt;/b&gt;&lt;/p&gt;&lt;div&gt;Anul agricol 2026 incepe promitator pentru fermierii din Romania, datorita refacerii rezervelor de apa din sol ca urmare a ploilor din toamna si a zapezii din iarna. Specialistii estimeaza o recolta de aproximativ 29–30 mil. de tone de cereale si oleaginoase, apropiata sau chiar peste nivelul record din 2021. Fermierii considera ca toamna recenta a fost cea mai buna din ultimii opt ani, iar culturile de grau, rapita si orz se prezinta foarte bine. Precipitatiile cumulate depasesc semnificativ nivelurile din anii anteriori, sustinand perspectivele de productie ridicata. Totusi, raman provocari legate de pretul inputurilor, accesul la finantare si valorificarea productiei. Evolutia temperaturilor din perioada urmatoare va fi esentiala pentru confirmarea unui an agricol exceptional. (Sursa: [https://www.zf.ro/analiza/cu-rezervele-de-apa-refacute-de-ploile-de-toamna-si-zapada-din-iarna-23034776 ZF])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Piata medicamentelor, in crestere ==&lt;br /&gt;
Piata medicamentelor din Romania a depasit 37 mld. RON in 2025, inregistrand o crestere de 9% fata de anul anterior si triplandu-si valoarea in ultimul deceniu. Cresterea a fost sustinuta in principal de medicamentele noi compensate prin programele cost-volum, in special tratamentele oncologice si imunomodulatoare. Produsele pentru afectiuni digestive si cardiovasculare se afla de asemenea in topul vanzarilor, fiind printre cele mai raspandite boli. In schimb, volumul de medicamente vandute a crescut lent in ultimii ani si chiar s-a redus usor in 2025, sub pragul de 700 mil. de cutii. Comparativ cu 2022, volumele sunt similare, insa valoarea vanzarilor este cu 44% mai mare, ceea ce indica faptul ca pacientii au cumparat medicamente mai scumpe. (Sursa: [https://www.zf.ro/companii/piata-medicamentelor-a-trecut-de-37-mld-lei-in-2025-triplu-intr-un-23034755 ZF])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Activitatea industriala din China, in expansiune ==&lt;br /&gt;
Activitatea industriala din China a inregistrat in ianuarie cea mai rapida expansiune din ultimele luni, potrivit sondajului privat RatingDog, care a aratat un PMI manufacturier de 50.3, peste nivelul precedent de 50.1 si cel mai ridicat de la octombrie 2025. Productia s-a accelerat pe fondul cresterii comenzilor interne si externe, determinand companiile sa angajeze personal suplimentar si sa accelereze livrarile inainte de sarbatoarea prelungita a Anului Nou Lunar. Comenzile noi au crescut pentru a opta luna consecutiv, iar comenzile de export au revenit, sustinute de cererea din Asia de Sud-Est. Totusi, increderea in afaceri a scazut la un minim de noua luni din cauza costurilor in crestere, in special a preturilor la metale, care au ridicat inflatia costurilor de productie la cel mai mare nivel din septembrie 2025. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/china-factory-activity-private-survey-official-reading-pmi-january-lunar-new-year-ratingdog.html CNBC])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Activitatea din industria prelucratoare a SUA, in crestere ==&lt;br /&gt;
Activitatea din industria prelucratoare a SUA a revenit peste pragul de expansiune in ianuarie, indicele ISM urcand la 52.6 puncte, de la 47.9, peste toate estimarile pietei si cel mai ridicat nivel din 2022. Evolutia a fost sustinuta de o crestere puternica a comenzilor noi si a productiei, ambele marcand cel mai rapid ritm de avans din ultimii aproape patru ani, in timp ce portofoliul de comenzi si comenzile pentru export au reintrat pe crestere. (Sursa: [https://www.bloomberg.com/news/articles/2026-02-02/us-manufacturing-activity-expands-by-the-most-since-2022 Bloomberg])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== 2PERFORMANT NETWORK (2P) ==&lt;br /&gt;
In perioada 03.02.2026 - 16.02.2026 se deruleaza oferta privind majorarea capitalului social al 2Performant Network. Compania va emite 4,344,347 actiuni noi, ordinare, cu valoare nominala de 0.1 RON/actiune, la un pret de subscriere de 1.30 RON/actiune, operatiunea fiind structurata in doua etape si derulata cu drept de preferinta pentru actionarii existenti, drepturi care nu sunt tranzactionabile. (Sursa: [https://bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/2P-Aprobarea-de-catre-ASF-a-prospectului-privind-majorarea-de-capital/0C7DB BVB])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== AQUILA PART PROD COM S.A. (AQ) ==&lt;br /&gt;
AQUILA a obtinut scorul maxim 10 in evaluarea VEKTOR by ARIR privind comunicarea cu investitorii in fiecare an de la listarea la Bursa de Valori Bucuresti, confirmand o abordare constanta bazata pe transparenta, dialog si respectarea angajamentelor asumate. Compania asigura acces regulat la informatii prin teleconferinte trimestriale, intalniri cu investitorii si participarea la evenimentele pietei de capital, iar aceasta consecventa a fost recunoscuta inclusiv prin performanta actiunii, care a inregistrat o crestere de peste 20% pe an in ultimii doi ani, peste media pietei. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/AQ-Scor-maxim-Vektor-by-ARIR-2025/2F869 BVB])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Sphera Franchise Group S.A. (SFG) ==&lt;br /&gt;
Sphera Franchise Group a deschis, incepand cu 01.02.2026, un nou restaurant KFC de tip drive-thru in M Park Titan, Bucuresti, acesta fiind al 32-lea KFC din Capitala. Dupa aceasta inaugurare, grupul opereaza 181 de restaurante, respectiv 111 KFC in Romania. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/SFG-Deschiderea-unui-nou-restaurant/7703A BVB])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== DN Agrar Group (DN) ==&lt;br /&gt;
DN AGRAR marcheaza patru ani de la listare si a obtinut scorul maxim in evaluarea VEKTOR by ARIR 2025 privind comunicarea cu investitorii, fiind al treilea an consecutiv cu acest rezultat. Compania s-a remarcat printr-o comunicare transparenta si consecventa, sustinuta de initiative precum lansarea Strategiei de Dezvoltare 2025–2030, organizarea unui eveniment dedicat investitorilor si publicarea situatiilor financiare consolidate conform IFRS, in contextul pregatirii pentru Piata Principala. (Sursa: [https://www.bvb.ro/FinancialInstruments/SelectedData/NewsItem/DN-DN-AGRAR-marcheaza-4-ani-de-la-listare-si-obtine-scorul-maxim-la-VEKTOR-by-ARIR/7915A BVB])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Tyson Foods (US.TSN) ==&lt;br /&gt;
Tyson Foods a raportat castiguri trimestriale peste asteptari, sustinute de cererea puternica pentru produsele de pui, care a compensat pierderile mari din divizia de vita. Preturile la vita au crescut semnificativ dupa ce fermierii americani au redus efectivele de bovine din cauza secetei prelungite, ducand la costuri mai mari de hranire si redirectionand cererea catre pui mai ieftin. Efectivul de bovine a scazut la cel mai redus nivel din 75 de ani, conform USDA. Desi preturile mari avantajeaza procesatorii, acestia suporta costuri mai mari pentru achizitia de vite. Vanzarile diviziei de pui Tyson au crescut cu 3.7% in trimestru, in timp ce volumul vanzarilor de vita a scazut cu 7.3%, pe fondul unei cresteri de 17.2% a preturilor. (Sursa: [https://finance.yahoo.com/news/live/earnings-live-disney-tyson-earnings-beat-expectations-with-palantir-results-on-deck-124403131.html Yahoo Finance])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== The Walt Disney Company (US.DIS) ==&lt;br /&gt;
Disney a raportat rezultate peste asteptarile pietei in T1 fiscal, cu venituri de 25.98 mld. USD, in crestere cu 5% YoY si peste estimarea de 25.74 mld. USD, in timp ce EPS ajustat a fost de 1.63 USD, comparativ cu 1.57 USD anticipat de analisti. Profitul net a scazut cu 6% YoY, la 2.48 mld. USD. Cresterea a fost sustinuta in principal de divizia Experiences, care a depasit pentru prima data venituri de 10 mld. USD. Veniturile din parcurile tematice din SUA au urcat cu 7% YoY, la 6.91 mld. USD, iar cele din parcurile internationale au crescut tot cu 7% YoY, la 1.75 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, Disney prognozeaza o crestere de doua cifre a EPS ajustat, rascumparari de actiuni de 7 mld. USD si un cash flow operational de aproximativ 19 mld. USD. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/disney-dis-earnings-q1-26.html CNBC])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
== Palantir Technologies Inc (US.PLTR) ==&lt;br /&gt;
Palantir a raportat rezultate solide in T4, peste asteptarile pietei, sustinute de cererea ridicata pentru solutiile sale de inteligenta artificiala. Compania a inregistrat venituri de 1.41 mld. USD, peste estimarea de 1.33 mld. USD, si un EPS ajustat de 0.25 USD/actiune, comparativ cu 0.23 USD anticipat. Veniturile au crescut cu 70% YoY, in timp ce profitul net a urcat la peste 608 mil. USD, de la 79 mil. USD in urma cu un an. Cresterea a fost alimentata de piata din SUA, unde veniturile guvernamentale au avansat cu 66% YoY, iar cele comerciale s-au dublat. Pentru T1, Palantir estimeaza venituri intre 1.532 mld. USD si 1.536 mld. USD, semnificativ peste prognoza FactSet de 1.32 mld. USD. Pentru anul fiscal 2026, compania anticipeaza venituri intre 7.182 mld. USD si 7.198 mld. USD, comparativ cu 6.22 mld. USD estimat de piata. (Sursa: [https://www.cnbc.com/2026/02/02/palantir-pltr-q4-2025-earnings.html CNBC])&lt;br /&gt;
&lt;br /&gt;
[[Categorie:2P]][[Categorie:AQ]][[Categorie:SFG]][[Categorie:DN]][[Categorie:US.TSN]][[Categorie:US.DIS]][[Categorie:US.PLTR]][[Categorie:Analize]][[Categorie:La Prima Ora]]&lt;br /&gt;
{{DEFAULTSORT:-2026-02-03}}&lt;/div&gt;</summary>
		<author><name>Admin</name></author>
	</entry>
</feed>